SZKOLNA: Awansujemy do finału!
czwartek, 26 stycznia 2017 21:10


Dnia 25 stycznia 2017 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Otmuchowie odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Koszykowej Chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W półfinale – oprócz gospodarzy – udział wzięły drużyny wyłonione w zawodach powiatowych w Krapkowicach i Brzegu – ZSZ Krapkowice i I LO Brzeg. W zeszłorocznym półfinale – na który przyjechała tylko brzeska „jedynka” – prawdziwą lekcję koszykówki dała nasza szkolna drużyna i goście przyjechali z ogromną chęcią rewanżu.

 

Pierwszy mecz rozegrały przyjezdne drużyny. O wiele lepiej w mecz weszli zawodnicy z Krapkowic i pierwszą kwartę wygrali 12:7. Brzeska drużyna przystąpiła do meczu z aspiracjami na wygraną, czego dowód dali w następnych 8 minutach, wygrywając tą partię różnicą dziewięciu punktów, dzięki czemu na półmetku wygrywali 17:21. Trzecia kwarta pokazała, że krapkowiczanie dalej chcą walczyć o zwycięstwo w pojedynku ze znacznie silniejszymi fizycznie rywalami i tym razem to oni dali przeciwnikom rzucić zaledwie 5 punktów. Mimo to - przed ostatnią kwartą w lepszej sytuacji dalej było I LO, które wygrywało 24:26, co zapowiadało zaciętą walkę w ostatniej odsłonie meczu. Brzeżanie jednak nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i to oni ostatecznie zachowali szanse na końcowe zwycięstwo w turnieju, wygrywając 31:37.


W drugim meczu mieliśmy okazję po raz pierwszy obejrzeć w akcji gospodarzy w pojedynku z podmęczonymi poprzednim meczem zawodnikami z ZSZ Krapkowice. Początek był wręcz piorunujący, w zaledwie 3 minuty ZS Otmuchów rzucił 16 punktów, nie dając przyjezdnym trafić ani razu. W następnych minutach nasi zawodnicy nieco spuścili z tonu, gdyż z racji wąskiej ławki i perspektywy grania całego meczu przez niektórych zawodników, musieli się oszczędzać przed pojedynkiem z I LO Brzeg. W rezultacie po pierwszej kwarcie wygrywali 5:19. Druga kwarta to ponowna dominacja naszych zawodników, którzy byli tym razem bardziej łaskawi, dając rzucić 8 punktów krapkowiczanom. Do połowy wynik wynosił 13:41 i nic nie zapowiadało gwałtownego zwrotu akcji i odmienienia tego jednostronnego widowiska.
Gracze ZSZ Krapkowice w następnych odsłonach nie spuścili jednak głów i tą połowę przegrali tylko 24:40, a w rezultacie cały mecz 37:81 i ostatecznie stracili jakiekolwiek szanse na awans do finału wojewódzkiego. Najlepszym strzelcem z naszej strony był Radosław Lis, zdobywca 34 "oczek",

 

Trzeci mecz miał największą wagę, a stawka była jedna – awans do finału wojewódzkiego dla zwycięskiej drużyny. Faworytem była nasza drużyna, gdyż osiągnęła o wiele bardziej przekonujące zwycięstwo z ZSZ Krapkowice – 34 pkt. przewagi przy 6 pkt. przewagi na koniec meczu ze strony brzeżan. Nieoczekiwanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli mecz goście, wykorzystując siłę fizyczną i bezradność w obronie z naszej strony. Gwałtowny zryw w ostatnich sekundach sprawił, że przegrywaliśmy już tylko 8:10. Zimny kubeł na głowę, jaki został wylany przez trenera Waldemara Wąsowicza w przerwie między kwartami podziałał znakomicie i nasi zawodnicy dzięki bardzo dobrej obronie strefowej wyszli na prowadzenie i sukcesywnie powiększali przewagę nad brzeżanami. Już na półmetku wygrywali 27:18. Następna odsłona okazała się jeszcze lepsza w naszym wykonaniu – 23:5 i w rezultacie wynik 50:23 przed ostatnią kwartą, który dawał pełen spokój w kwestii zwycięstwa meczu. Ostatnia kwarta to potwierdzenie tego, który zespół był lepszy i ostatecznie ZS Otmuchów zwyciężył 66:34, uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego. Najwięcej punktów zdobył Rafał Konieczek - 23.ZS Otmuchów
Radosław Lis (53), Rafał Konieczek (39), Mikołaj Kucharski (27), Dominik Kiełbicki (24), Szymon Sychta (4), Mateusz Wojda (0), Maciej Pochłopień (0), Damian Wezner (0).

Finał odbędzie się w marcu w Prudniku, gdzie oprócz gospodarzy i nas wystąpi drużyna z Opola i druga drużyna z Prudnika.


(tekst: Radosław Lis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Copyright © 2017 MKS Otmuchow. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes, business site hosting.

Wspierają nas