SZKOLNA: Po finale wojewódzkim
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 20:05

Dnia 23 marca szkolna drużyna z ZS Otmuchów udała się do Prudnika na finał wojewódzki w piłce koszykowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych, wcześniej przechodząc przez dwa pierwsze szczeble w turnieju wojewódzkim.

Pierwszy mecz - zgodnie z regulaminem - rozegrany został między drużynami z Prudnika -  I LO - gospodarzem - i CKZiU. Już po pierwszej kwarcie, która została wygrana przez I LO wynikiem 19:2 można było stwierdzić kto będzie dominował na parkiecie. Zgodnie z przewidywaniami wygrała drużyna gospodarzy, ostatecznie wygrywając 51:21.

Drugi mecz rozegrany został między dwoma - zdawałoby się równymi drużynami - zespołem z naszego powiatu - ZS Otmuchów i II LO Opole. Niestety mimo wąskiej ławki i małej rotacji, a także niezorganizowania w grze obronnej nasz zespół przegrywał już po trzech kwartach 40:24. Nawet mimo świetnego zrywu w ostatniej odsłonie nie udało się odrobić sporych strat i mecz zakończył się rezultatem 44:38.

Kolejny mecz, zaraz po poprzednim zmuszona była - w wyniku losowania - zagrać drużyna z Opola, a przeciwnikiem był gospodarz, a zarazem faworyt i meczu i całego finału - I LO Prudnik. Dość niespodziewanie, to goście wyszli na prowadzenie i do połowy prowadzili 10:21, a po trzech kwartach 20:29 i wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Jednak znakomita ostatnia kwarta w wykonaniu gospodarzy (15:3) dała im zwycięstwo 35:32.

Czwarty mecz dla ZS Otmuchów był ostatnią szansą na zachowanie jakichkolwiek szans na medal. Niestety ponownie mecz nie układał się po ich myśli, a dodatkowo przeciwnicy zadziwiali publiczność niezwykłą skutecznością. Końcowy wynik to 34:42.

Piąty mecz był już dla Otmuchowa meczem o honor i z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem nasz zespół - choć nie odzwierciedla tego wynik - zagrał najlepiej. Spotkanie zaczęło się nawet od prowadzenie 4:0, lecz następne minuty nie były już tak szczęśliwe. Zawodnicy wycieńczeni poprzednim meczem i dodatkowo bez równej ławki rezerwowych nie byli w stanie dotrzymać kroku prudniczanom i ostatecznie ulegli 37:49.

Ostatni mecz był batalią o srebrny medal i mimo lepszego początku opolan, to CKZiU wygrało 31:20 i zajęło 2 miejsce, tuż za I LO Prudnik.

Tabela końcowa:

miejsce     drużyna     zwycięstwa      porażki     zdobyte pkt.     stracone pkt.
1.            I LO Prudnik           3                 0              135                       90
2.           CKZiU Prudnik          2                 1               94                      105
3.            II LO Opole            1                 2               96                      104
4.           ZS Otmuchów         0                 3              109                     135